IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Projektowanie logo
Materiały reklamowe

Pierwszym krokiem w budowaniu wizerunku firmy jest stworzenie spójnej identyfikacji wizualnej.

Każdego dnia stajemy przed wyborem konkretnego produktu lub usługodawcy, nie ważne czy wybieramy się do piekarni, szukamy firmy remontowej, czy zawieramy umowę z siecią telefonii komórkowej. 

 

Na nasz wybór mają wpływ trzy czynniki:  JAKOŚĆ /  CENA  /  MARKA

 

Pierwszym i drugim rządzi ekonomia, pozycjonowanie rynkowe, a nawet zarządzanie produkcją lub przedsiębiorstwem. Nie pomożemy zatem w kwestii jakości Państwa produktów i usług oraz nie wpłyniemy na ich cenę, ale możemy pomóc zdobyć przewagę na polu marketingowym.

 

Zbudujemy dla Państwa markę, która pozytywnie wyróżni się na tle konkurencji, wzmocni pozycję rynkową firmy i zmieni zainteresowanego ofertą w Państwa Klienta.

Projektowanie logo

Proces ten rozpoczyna się opracowaniem profesjonalnego logo, które stanowi główny element identyfikacyjny i ma największy wpływ na postrzeganie firmy. 

 

Powinno budzić zaufanie, nawiązywać do działalności firmy i jej historii, a przede wszystkim stanowić czytelny znak firmowy, który szybko zapada w pamięć. Logo wraz z księgą znaku określającą jego typografię, kolorystykę i zastosowanie, jest kluczem określającym wygląd wszystkich materiałów reklamowych.

Materiały reklamowe

W oparciu o wytyczone przez księgę znaku zapisy, przygotowujemy projekty wizytówek i papieru firmowego oraz innych materiałów drukowanych pierwszego kontaktu (teczek, ulotek, bannerów reklamowych).

 

Dzięki temu identyfikacja wizualna firmy będzie spójna i profesjonalna.

Strona www

Obecnie do grona podstawowych mediów reklamowych dołączyła strona ww. Dziesięć lat temu obecność firmy w sieci nie była czymś niezbędnym, a profesjonalna strona internetowa, jak dobro ekskluzywne stanowiła o wysokiej pozycji firmy. 

 

Dziś ta tendencja uległa zmianie i adres www z własną wizytówką internetową to absolutne minimum. By odnieść sukces na tym polu, należy przygotować w pełni profesjonalny serwis internetowy i bardzo poważnie potraktować zarówno kwestie techniczne i wizualne jak i merytoryczne.

Social media

Serwisy jak Facebook, Instagram czy Twitter są bardzo popularnym narzędziem marketingowym, wykorzystywanym zarówno przez duży jak i mały biznes. 

 

Dzięki mediom społecznościowym firmy mają możliwość budowania relacji z klientami i  publikowania na bieżąco aktualności oraz planów najbliższych przedsięwzięć.

Promocja w portalach społecznościowych skupia się głównie na tym, by zachęcić odbiorców do regularnej aktywności i uczestniczenia we współtworzeniu oferty przedsiębiorstwa. Umożliwia to również bardzo dokładne badanie oczekiwań szerokiego grona potencjalnych klientów oraz dostosowanie swojej oferty do ich wymagań. 

Nośniki reklamowe

Spójna identyfikacja wizualna musi obejmować wszystkie nośniki reklamowe oraz sposoby wizualnej prezentacji firmy.

 

Dotyczy zatem również akcesoriów w rodzaju długopisów, kubków czy smyczy reklamowych, a także materiałów drukowanych, oznakowania produktów, oznakowania pojazdów, ubioru pracowników i wyglądu siedziby firmy.

KLUCZ DO SUKCESU

Dobrze przygotowana i skutecznie wdrożona identyfikacja wizualna to klucz do sukcesu. 

 

W dzisiejszych czasach kształtowanie ceny nie pozostawia dużego pola manewru, a jakość produktów i usług jest przeważnie silnie z nią związana. Można jednak zdobyć przewagę nad konkurencją budując markę, postrzeganą przez potencjalnych Klientów jako nowoczesną, profesjonalna i zaufaną.